Chci poslat pohlednici

MÁM ZÁJEM O POHLEDNICI PRO NAŠ KLIENTY​

O úsměvu do schránky

Úsměv do schránky je iniciativou dobrovolníků ze studentské neziskové organizace Mise naděje, kteří se orientují na pomoc seniorům. Běžně klienty v domově pro seniory podporují návštěvou a rozhovorem, berou je na procházky, hrají s nimi deskové hry a připravují pro ně přednášky či jiný zážitkový program.

To vše bohužel v době karantény nelze, a tak vznikla myšlenka podpory na dálku.
Cílem projektu Úsměv do schránky je zprostředkovat formou pohlednice vlídná slova klientům v domovech pro seniory a dalších státních i nestátních zařízeních, kteří jsou kvůli bezpečnostním opatřením ochuzeni o přímý kontakt s rodinou či dobrovolníky.

Zároveň chceme zmírnit případný tlak, který je skrze média na osoby důchodového věku v souvislosti s pandemií koronaviru vyvíjen. 

Rádi bychom tímto úsilím vyjádřili vděk a podporu také sociálním pracovníkům, kteří o seniory neúnavně pečují v každé době s vypětím všech sil. Doufáme, že naše iniciativa bude mít tu moc vykouzlit úsměv i tam, kde na hledání důvodů nezbývá energie a čas.

O misi naděje

Mise naděje, z. s. je studentská nezisková organizace založena studenty Masarykovy univerzity v roce 2013. Jejím cílem je umožnit co nejvíce lidem pomáhat tam, kde je to potřeba. Od doby založení proběhlo nebo stále probíhá pod záštitou Mise více než 14 projektů a členská základna čítá přes 100 studentů nejen z Masarykovy Univerzity, ale taky Mendelovy Univerzity nebo VUT.
Mise naděje získala v roce 2015 celostátní ocenění Gratis Tibi mezi 233 dalšími projekty z celé ČR v nejvyšší kategorii.
Více informací o Misi naděje naleznete zde: http://www.misenadeje.cz/

partneři projektu

O PROJEKTU LEPŠÍ SENIOR

Chceme inspirovat (nejen) seniory k aktivnímu utváření světa kolem nás.

Nadační fond Lepší senior je nezisková organizace působící v oblasti vzdělávání zejména seniorů a o ně pečujících osob. Vznikla pod záštitou vzdělávacího institutu GrowJOB, který stojí například za knižním bestsellerem Konec prokrastinace. 

Díky několika letům zdokonalování know-how a sbírání zpětné vazby vznikly nástroje použitelné kýmkoliv, a to téměř v jakékoli fázi života. Smyslem naší činnosti je vyhledávat a zjednodušovat vědecké poznatky, které přednášíme českým seniorům tak, aby si z přednášek odnášeli konkrétní nástroje a postupy, které mohou hned používat v každodenním životě.

Lepší senior také pomáhá tzv. neformálním pečujícím – osobám, které o seniory pečují v domácím prostředí. Pro ně je uspořádán již třetí vzdělávací kurz, který vedou odborníci z praxe. Přednášky na různorodá témata jim pomohou jak v péči o své blízké, tak i sám o sebe.